czende

10. 4. 2022

CST nový partner Malevil Cupu

Značka CST je, a to nejen na českém trhu, známá cyklistům zejména díky široké nabídce levných plášťů a duší. V posledních letech se ale tato tchaiwanská společnost pustila i do výroby prémiového obutí a značně tak v cyklistické sféře rozšířila své portfolio.

CSTtires logo orange print scaled

Firma CST (Cheng Shin Tire) byla založena na Tchaiwanu v roce 1967. Právě u cyklistických plášťů to vše začalo a postupně se nabídka této gumárenské společnosti rozrostla do všech směrů,  dnes tedy gumy CST můžete obout v podstatě na všechny dopravní prostředky. Továrny společnosti se nacházejí jak na Tchaiwanu, tak v Číně a firma, která má 20 000 zaměstnanců, je dnes největším výrobcem cyklistických plášťů na světě a 10. největším výrobcem pneumatik vůbec. Pneumatiky pod značkou CST se prodávají ve více jak 150 zemích po celém světě. Mimo jiné, do portfolia CST také patří třeba značka Maxxis, která je dlouhodobě na poli cyklistických plášťů jednou z nejpopulárnějších.

1 cst mtbs predstaveni v

Před lety se CST stalo generálním partnerem závodního týmu Barta Brentjense. Nejen toto partnerství přivedlo CST na trh s prémiovými cyklo plášti. Značka do té doby nabízela ve své cyklistické sekci převážně levné a jednoduché pláště a duše a o portfolio prémiového obutí na cyklistickém trhu se starala především značka Maxxis. Dnes má CST i díky partnerství s týmem Barta Brentjense v nabídce hned několik vzorků v prémiovém provedení, v různých rozměrech a typech provedení.

277737690 5704024882947771 8668135277260701158 n

V segmentu horských kol má CST v nabídce několik vzorků. Tím nejpopulárnějším bude určitě Jack Rabbit II PRO, který nejvíce využívají jezdci týmu Barta Brentjense.

Tento vzorek je vlajkovou lodí značky v XC kategorii a nabízí se hned v několika provedeních. Vrcholné provedení nabízí kostru 3 x 120 TPI, použití tří různých tvrdostí směsi a ochranu proti defektu EPS. Dalšími hojně používanými vzorky jsou Camber a Patrol, tyto vzorky jsou oproti Jack Rabbit II PRO o něco ostřejší. Vzorek Patrol je potom k dispozici i v širším provedení vhodný pro enduro a trail biky. V této kategorii jej doplňuje ještě model Rock Hawk. CST má dále v nabídce i několik vzorků pro gravel a silniční kola. 

CST používá totožné směsi, které se používají na pláštích Maxxis. Od jednosměsných plášťů přes pláště se směsí dvojitou až po vrcholné provedení s trojitou směsí, které nese stejné označení 3C.

jack rabbit ii pro c 1747

Další použitou technologií je ochrana proti průrazu EPS. Tato výztuha velmi připomíná technologii EXO, kterou ve svých pláštích používá Maxxis. Na rozdíl od Maxxisu, kde jsou vyztužené pouze bočnice pláště, nabízí CST ochranu pláště celého.

Kromě výše zmíněného týmu Barta Brentjense CST podporuje i řadu jiných cyklistických celků. Na obutí od CST rovněž narazíte v motokrosu, enduru nebo také na dálkových rallye, včetně slavné soutěže Dakar, kde CST obouvá jak motocykly, tak čtyřkolky a buggy.

Na pláště CST se budete moci podívat v EXPO zóně v resortu Malevil.

Více o pláštích CST najdete na www.cstpoland.pl/cz/