czende

10. 12. 2017

Limitovaná edice s lahví Elite 500ml  zdarma
Hypotonický nápoj jako jeden z mála bez stimulantů vhodný i pro mládež !  Balení vystačí minimálně na 10 litrů hotového nápoje. S optimální dávkou hořčíku a draslíku.
Speciální báze s minerály, maltodextrin a 9 vitamínů pro energii a hlubokou rehydrataci, navržen pro přípravu hypotonického elektrolytického nápoje (Osmolarita 190 mOsm / l), důležitý k doplnění ztráty během  nadměrného pocení během intenzivní fyzické aktivity, přidáním vitamínů skupiny B a C podporuje energetický metabolismus a pomáhá snižovat únavu,  s nezaměnitelnou osvěžující chutí efektivně rehydratuje a podporuje funkci svalů díky hořčíku a draslíku. Ideální pro všechny druhy sportů, před a během zátěže.
400g ℮ ( 20 x namedsport bidon s ) + namedsport bidon s  bidon ELITE gratis 119,- Kč / 6 EUR

www.namedsport.com

namedsport bidon


Top sports drink from the Giro d'Italia official partner
Limited Edition + Bottle Elite 500ml for free
Hypotonic Drink in powder with Magnesium, Potassium, Maltodextrin and 9 Vitamins. HydraFit is a hypotonic drink designed to hydrate during sport. Tasty and refreshing. With Magnesium, Potassium, Maltodextrin & Vitamins.
 Features: An exclusive blend of mineral salts, maltodextrin and vitamins that has been specially created into a hypotonic electrolyte drink. Hypotonic drinks are designed to replace fluids fast during exercise.(Osmolality 190 mOsm/l). HydraFit> is the ideal solution for replacing the mineral salts your body loses due to excess sweating during intense workouts Added B Vitamins & Vitamin C
Benefits: Magnesium and potassium help keep your muscles working properly and to reduce the effects of fatigue. Helps prevent cramps and associated muscular pain. Helps fight fatigue due to dehydration

www.namedsport.com