czende

7. 6. 2020

Nic není jednoduché a ani nás počátkem března nenapadlo, jaký bude 21. ročník Malevil Cupu. Touto dobou jsme si mysleli, že jsme hodně dobře připraveni, vyřešená administrativa, domluveni partneři, nezvykle mnoho předem přihlášených ve startovní listině. Následná nejistota a zmar. Také ale odhodlání, že vše, co jsme zatím odpracovali, nehodíme do kopru.

Aktuality 7.6. 2020 7

Letošní ročník bude určitě jiný a my doufáme, že přesto bude. Náhradní termín je stanoven na sobotu 29. srpna 2020. Do těchto dnů nebylo vůbec jasné, jaký bude přeshraniční režim s našimi saskými sousedy, kdy budeme moci přes hraniční patníky. Jaké budou účastnické limity. Zdá se, že situace se normalizuje a některá omezení padly. V pátek jsme byli osobně otestovat, jak se dá dostat do německé Žitavy. Přesto jsou stále
i protichůdné informace. Nemožnost organizování sportovních, kulturních a podobných aktivit v Německu platí do konce léta 2020 i nadále.

Pro nás to značí jediné. Nechceme improvizovat do poslední chvíle. Chceme pro vás připravit plnohodnotný závod i v dnešní nejisté době.
Proto připravujeme náhradní trasy závodu pro letošní rok bez nutnosti překročit státní hranici.

Start maratonu se po dvou letech archeologického průzkumu a rekonstrukce vrací na historické náměstí v Jablonném v Podještědí. Úvodní kilometry tak budou v letitém kursu přes obce Janovice, osadu Nová Starost, Rynoltice a Polesí. Hraniční singletrail do Hrádku nad Nisou s občerstvovačkou jistě bude pro každého odměnou. Následně vás nemine stoupání kolem Popovy skály, křížení na „Nuseláku“ a Hadí stezka směr Petrovice. Zde bude možno opět doplnit energii. Nově budete stoupat po úbočí hraničního vrcholu Hvozd, čekat vás bude sjezd k Babiččinu odpočinku a nový úsek s pracovním názvem „tobogán“. To už se blížíte k Malevilu. Pokud jedete 50tku už máte na dohled cíl. Jestli jedete dlouhou, tak po servisní a občerstvovací zóně hurá do druhého okruhu. Ten bude v úvodní části kopírovat až do osady Polesí kurz z ročníku 2018-19.
Možná vám bude připadat letošní trasa taková trochu chudší. Nevěřte tomu. Neznámé výhledy do krajiny vás určitě příjemně překvapí. Kdo z vás odsud viděl Bezděz, Klíč nebo Milešovku?

I přes ne úplně příznivou situaci pro vás připravujeme závodní servis na co nejvyšší úrovni s profesionálními mechaniky, super cateringem, bezpečnou zónou na kola, teplou sprchou či kempováním přímo na golfovém hříšti. Můžete si vybrat z tras na 90, 50 a 30 kilometrů v mnoha kategoriích včetně závodu dvojic a handicapovaných.

Přijeďte oslavit léto na Malevil. Nenecháme Covid-19 zvítězit!
Malevil Cup není jen závod a Lužické hory stojí určitě za vaši návštěvu.

Budeme se na vás těšit. Váš Malevil Cup team

Aktuality 7.6. 2020 6    Aktuality 7.6. 2020 8

Aktuality 7.6. 2020 3    Aktuality 7.6. 2020 4

Aktuality 7.6. 2020 5    Aktuality 7.6   

Aktuality 7. 6. 2020 2    Aktuality 7. 6. 2020